Zdrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Adaptacja świetlicy w Zagościńcu na tymczasową przychodnię zdrowia

Przejdź do - Adaptacja świetlicy w Zagościńcu na tymczasową przychodnię zdrowia

    Zakończył się remont świetlicy w Jeżowem Zagościńcu w celu przystosowania jej na tymczasową przychodnię lekarską w związku z zapowiedzianym i ogłoszonym kapitalnym remontem Ośrodka Zdrowia. Prace remontowe wykonał Zakład Remontowo- Budowlany Józefa Bajka z Nowosielca, (koszt adaptacji 79.363zł) Przygotowane są m.in. 3 pokoje rejestracji pacjentów, 3 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, poczekalnia i sanitariaty, a na zewnątrz chodnik i podjazd dla osób niepełnosprawnych.

22 marca 2017


Czytaj więcej o: Adaptacja świetlicy w Zagościńcu na tymczasową przychodnię zdrowia

Dyżury aptek w 2017 roku

Przejdź do - Dyżury aptek w 2017 roku

    Podajemy praktyczną i użyteczną informację dotyczącą pracy aptek w Jeżowem w roku 2017 wraz z niezbędnymi adresami i kontaktami telefonicznymi oraz dyżuru apteki całodobowej w Nisku, w której można kupić leki także w dni świąteczne. W uzupełnieniu informacji dotyczącej godzin pracy aptek w 2017r podajemy także informację o godzinach pracy aptek w sąsiednim Kamieniu, z których korzystają mieszkańcy naszej gminy. Obie apteki są zlokalizowane w centrum Kamienia, jedna mieści się w Gminnym Ośrodku Zdrowia, druga w budynku Centrum Medycznego Kinesis.
Dni i godziny otwarcia aptek na fotografiach

   Pełna lista pracy aptek w 2017r  w gminach powiatu niżańskiego w pliku do pobrania

19 stycznia 2017


Rzecznik Praw Pacjenta

Przejdź do - Rzecznik Praw Pacjenta

   Wśród Polaków nadal niewystarczajaca jest wiedza o prawach pacjenta i wielu z nas nie ma świadomości, że przysługuje nam wiele możliwości dochodzenia swoich praw, w tym także wyspecjalizowanych instytucji. Jedną z takich instytucji jest Rzecznik Praw Pacjenta - ogólnopolski rządowy organ powołany w 2009r.
    Rzecznik Praw Pacjenta uruchomił kampanię społeczną pod nazwą "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina", która ma na celu podniesienie poziomu świadomości pacjentów o przysługujących im prawach, co pozytywnie powinno wpłynąć na podniesienie poziomu i jakości świadczonych usług medycznych oraz  obniżyć ilość problemów, z którymi borykają się pacjenci.

 

8 listopada 2016


Czytaj więcej o: Rzecznik Praw Pacjenta

Gminny Ośrodek Zdrowia

Jeżowe przed wojną nie miało ośrodka zdrowia. W roku 1949 w prywatnym domu Tadeusza] Gielarskiego założono filie Ośrodka Zdrowia. Pierwszą pracownicą była dyplomowana pielęgniarka Jadwiga Przyłuska, a lekarz przyjeżdżali tam początkowo jeden raz w tygodniu, a od 1950 roku dwa razy. Niedobór kadry lekarskiej powodował ciągłe zmiany osobowe dojeżdżających lekarzy, co miało ujemny wpływ na ciągłoscj i jakość leczenia. Poszukując lepszego wyjścia z tej sytuacji Powiatowy Wydział Zdrowia za trudnił na stałe w roku 1952 felczera Alfrede Terepetkę. W tym samym czasie starano się o zatrudnienie stałego lekarza. Pierwszym osiedlonym na stałe lekarzem była dentystka Halina Skirzyńska, a lokal na przychodnie dentystyczną wynajęto obok punktu felczerskiego u Karoliny Mycek.

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Gminny Ośrodek Zdrowia

Gabinet rehabilitacji "EURO-MED" w Jeżowem Centrum

Od dnia 15.01.2010r. funkcjonuje Gabinet Fizjoterapii czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Oferuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii w tym usprawnianie metodą torowania proprioceptywnego PNF oraz masażu leczniczego.

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Gabinet rehabilitacji "EURO-MED" w Jeżowem Centrum