Kultura

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XXI Gminny Przegląd „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”

Przejdź do - XXI Gminny Przegląd „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”

Jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia Gminne Centrum Kultury w Jeżowem zorganizowało przegląd kolęd i pastorałek. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Jeżowem Marek Stępak. Była to już XXI edycja tej cieszącej się dużą popularnością imprezy pn. Gminny Przegląd „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”. W tym roku okres ferii nie sprzyjał organizatorom, jednak udało się zgromadzić dość dużą liczbę uczestników.

1 lutego 2017


Czytaj więcej o: XXI Gminny Przegląd „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”

"Śpiewajmy kolędy i pastorałki" - zaproszenie

Przejdź do - "Śpiewajmy kolędy i pastorałki" - zaproszenie

    Za niespełna 2 tygodnie obędzie się XXI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Jeżowe.

Regulamin i wzór karty uczestnictwa na stronie GCK

17 stycznia 2017


Kursy językowe w GCK

Przejdź do - Kursy językowe w GCK

    GCK Jeżowe prowadzi nabór na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego oraz niemieckiego, które zrealizuje Professional English School z Rzeszowa w ramach projektu "Język angielski naszą szansą!" oraz "Akademia umiejętności językowych". Szkolenia będą odbywać się od lutego 2017 roku w GCK Jeżowe dwa razy w tygodniu po 3 godziny w godzinach dogodnych dla całej grupy. 

    Szczegóły i zapisy: osobiscie w GCK lub telefonicznie: 15 879 71 88 

17 stycznia 2017


Ferie zimowe z GCK Jeżowe

Przejdź do - Ferie zimowe z GCK Jeżowe

    Gminne Centrum Kultury w Jeżowem zaprasza dzieci i młodzież do twórczego i radosnego spędzenia ferii zimowych.
W ramach programu ferii zimowych odbędą się także zajęcia z Sensoplastyki

Szczegółowy program na plakatach

16 stycznia 2017


Kalendarz Imprez

Plan imprez w roku 2015

Styczeń

  • Jasełka Bożonarodzeniowe
  • XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
  • Dzień Babci i Dziadka
  • „Mini playback show” – konkurs wokalny

23 kwietnia 2015


Czytaj więcej o: Kalendarz Imprez

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Jeżowem został powołany uchwałą Rady Gminy w Jeżowem 30. 12. 1991 r. Siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury była wynajęta cześć budynku należącego do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Jeżowem. Terenem działania objęto gminę Jeżowe. Zadaniem Gminnego Ośrodka Kultury była w szczególności działalność w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Instytucja ta współpracowała z organizacjami i instytucjami kulturalnymi, oświatowymi oraz sportowymi.
Działalnością edukacyjną objęto przede wszystkim dzieci i młodzież. Początkowo organizowano turnieje gry w warcaby, mecze szachowe, dyskoteki dla dzieci i młodzieży. W miarę rozwoju instytucji, realizowane były różne formy pracy artystycznej w kołach plastycznym i teatralnym oraz w młodzieżowych zespołach muzycznych „Land", „Supremus II", „Four & One", „The Dragon". Z inicjatywy dyrektora Edwarda Chabra w roku 1997 rozpoczął działalność dziecięcy i młodzieżowy zespół taneczny „Sardian".

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Gminny Ośrodek Kultury

Zespół Śpiewaczy

Powstał z części członków Zespołu Obrzędowego „Wesela Jeżowskiego", a inauguracyjnym występem z repertuarem kolęd w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 27 stycznia 2002 r. zapoczątkowały go panie: Janina Majowicz, Władysława Dąbek, Teresa Żak pod opieką Edwarda} Piskora i artystyczną Stanisława Nienajadły.

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Zespół Śpiewaczy

Kapela Jeżowianie

Próby utworzenia kapeli ludowej w Jeżowem sięgają początku lat 80., prowadzone były przez długoletniego organistę Stanisława Wronę. Pod koniec lat 80. wznowili zabiegi w celu utworzenia kapeli, pracownik Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" Edward Piskor i Wojciech Kopacz. Zespół ten od początku swej działalności opierał się na kulturze lasowiackiej i tego typu utwory wykonywał. Za początek działalności obecnego zespołu, który w późniejszych latach przechodził przeobrażenia i osobowe i instytucjonalne można uznać pierwszą próbę artystyczną w dniu 4 lutego 1988 r. w której uczestniczyli: Antoni Piróg - akordeon, Eugeniusz Wojtak - klarnet, Wojciech Kopacz - skrzypce, Edward Piskor - skrzypce, Władysław Rychlak - perkusja.

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Kapela Jeżowianie

Biblioteki Publiczne

Biblioteka Publiczna w Jeżowem została powołana na mocy Okólnika nr 54 z dn. 21 VII 1948 roku jako biblioteka gminna. W tymże roku rozpoczęto również gromadzenie księgozbioru. Ministerstwo Oświaty jako pierwsze przekazało 240 egzemplarzy książek wraz z ich kartami i kartami katalogowymi. Przekazano równocześnie księgę inwentarzową z dokonanym do niej wpisem przekazanych książek. Następnie Gminny Komitet Biblioteczny w Jeżowem przejął 250 egzemplarzy książek ze zbiorów Biblioteki Szkolnej Towarzystwa Szkoły Ludowej w Jeżowem. 

11 marca 2015


Czytaj więcej o: Biblioteki Publiczne